| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma duc la facultate de sport, imi place sportul. Am o dificultate, eu sunt ungur, nu le am asa bine cu vorbele si nu sunt foarte vorbaret. Oare as avea oare dificultati sa predau la copii? Ca antrenor ii mai greu sa iesi daca nu ai facut sport de performanta.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă te pasionează sportul ai putea încerca.
Cu siguranță te vei descurca.

| Plato a răspuns:

Romanurile hotomanurile astea... laughing Glumesc.
Pai ai putea sa predai la o scoala de maghiari, daca te descurci mai bine cu maghiara. In Cluj, Sfantu Gheorghe etc.
Dar si la romani le-ai putea preda, ca totusi poti sa-ti transmiti ideile, nu trebuie sa ai gramatica si exprimarea 100% perfecta.
Nu e neaparat sa fi facut un sport de performanta, nu are legatura.

| Lioana a răspuns:

Nu cred ca ai avea dificultati daca stapanesti cat de cat limba romana. Eu am profesor de Limba Romana care era ungur. Daca el a facut fata ca profesor de romana, cu siguranta te vei descurca si tu foarte bine ca profesor de sport.