| alex8765 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac daca mie nu imi place sportul dar mama ma trimite la sport de performanta

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Încearcă să-i explici cu respect de ce ai altă părere şi spune-i care sunt lucrurile te atrag. De obicei, părinţii încearcă să înţeleagă care sunt domeniile de interese ale copiilor.

| alex8765 explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Ai dreptate

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru alex8765):

Succes şi sper că-ţi vor reuşi planurile!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii spui clar ca nu-ti place si ca arunca banii pe fereastra si gata.

| Bonotralalala a răspuns:

Poate cand o sa fii mai maricel o sa iti dai seama, poate, ca sportul are un rol foarte important in viata oricaruia.
Nu ar trebui sa te importivesti; maica-ta iti vrea binele.
O zi frumoasa iti doresc happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa faci sport. Daca e de performanta e si mai bine. Du-te macar si incearca, sigur n-o sa mori big grin

| SimionAlexandru a răspuns:

Spune-i mamei tale, ca orice om de pe pamantul acesta este un geniu. Dar daca judeca un peste, dupa abilitatea lui de a urca in copac, acel peste se va considera prost toata viata lui.
Morala? Simplu: Ar trebui sa te lase sa alegi TU, ce e cel mai bine pentru tine. Nici macar parintii tai nu stiu TOT ce te face pe tine fericit, si ce iti doresti de la viata. Nu poti devenii un maestru, intr-un domeniu care nu iti place, sau nu te reprezinta. Ai pierde timp pretios. Iti doresc mult succes, Alex. Sa ai o zi frumoasa in continuare

| Andreea069 a răspuns:

Pai totusi e viata ta si faci (aproape) ce vrei in ea laughing deci ar trebui sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca nu iti place sa faci asa mult sport. Poti sa ii zici ca totusi ca nu o sa te lasi de tot de sport, ci o sa faci de unul singur niste exercitii, ceva...winking