| anonim_4396 a întrebat:

De mic am tinut cu steaua, mai mult din cauza prietenilor. Bine nu am fost un suporter infocat sau ceva, am mers de putine ori la stadion.Cu trecerea timpului, a inceput sa-mi displaca clubul. Mai ales dupa scandalul cu sigla. In orice caz, nici conducerea, antrenorii,suporterii nu imi plac in mod special, plus ca echipa si-a pierdut identitatea de steaua. La rapid si dinamo vad mereu alti fani, mai devotati, mai frumosi, alta istorie, mai atractiva. E un gest cam aiurea sa le zic prietenilor ca nu imi mai place dupa atatia ani steaua.
Voi ati tinut din totdeuna cu aceias echipa? Vi se pare ca steaua isi pierde farmecul de echipa?

22 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ai o viata. Nu o irosi cu turma pe stadion. Fa-o sa conteze.

| JackR a răspuns:

Departe de mine gandul de a va "alunga"! Nu o fac, nu vreau sa o fac, dar va intreb:
De ce nu va mutati cu discutia asta pe GSP.ro. Macar acolo aveti parte de "actiune":
"FCSB nu e Steaua!"/"Dinamo n-a ajuns in cupele europene de 15 ani!"/"Hai Rapidu', Hai Rapiduletu'!" etc. etc. etc.

| DaniTDCI a răspuns:

Castigati bani in plus, duceti un trai mai bun daca tineti cu o echipa de fotbal?

| Kogaion a răspuns (pentru DaniTDCI):

Ce mentalitate de obsedat de jocuri pe pc ai.

| DaniTDCI a răspuns (pentru Kogaion):

De unde sti copilas ca eu sunt obsedat de jocuriile pe pc? stai cu mine in casa sau imi esti vecin?

| Kogaion a răspuns (pentru DaniTDCI):

Pai cum poti sa spui cu ce te ajuta daca tii cu o echipa de fotbal, sau daca iti aduce bani? Pentru tine la asta se rezuma viata? La bani? Unii vor sa mai impartaseasca emotii, bucurii, dar si momente mai putin placute. Nu iei nimic cu tine cand pleci, decat sa fugi toata viata dupa bani, mai bine ai aduna amintiri!

| Salontanul a răspuns (pentru Kogaion):

Acum, sincer, si eu m-am inscris intr-o asociatie culturala. Macar acolo castig si emotii si cultura. La fotbal castigi doar injuraturi "moderne", tipete, zbierete si rautate.

| Kogaion a răspuns (pentru Salontanul):

Nu spun ca pe stadion este cel mai bun loc unde sa castigi un bagaj cultural, dar cel putin mie imi place, ma duc pentru atmosfera, mai socializezi, mai razi, mai te enervezi, mai injuri, etc. Nu e perfect, dar pe mine ma face mai fericit si asta e tot ce conteaza.

| DaniTDCI a răspuns (pentru Kogaion):

Eu m-am referit la disperarea acestuia care a pus intrebarea

| Salontanul a răspuns (pentru Kogaion):

Normal! Fiecare cu ce-i place.

| Drimmero a răspuns (pentru DaniTDCI):

Ce mentalitate buna de aruncat la primul cos de gunoi puteti sa aveti unii dintre voi, pe principiul asta n-ar trebui sa te pasioneze nimic daca nu castigi bani,, se vede ca nu stii cum e sa suferi sau sa fii fericit alaturi de echipa iubita, cum echipa pe care o iubesti sa reprezinte unul dintre motivele pentru care te trezesti de dimineata...

| Drimmero a răspuns (pentru Kogaion):

Un raspuns mai bun nu cred ca as fi putut citi,, felicitari!

| DaniTDCI a răspuns (pentru Drimmero):

In loc sa taci si sa zici, da ba fiecare cu opinia lui, poate lui nu ii place fotbalul si chestiile legate de el, ba din potriva pornesti cearta, poti trai fericit si fara sa tii cu o echipa de fotbal facand alte activitati, intelegi copilas?

| Drimmero a răspuns (pentru DaniTDCI):

Plodu', opinia ta se lega strict de activitatea noastra asupra echipelor de fotbal, ai spus-o ca pe un repros, d-aia m-am si legat de raspunsul tau, nu ti-ai expus opinia intr-un mod tocmai elegant/

| TimmyTim a răspuns (pentru Drimmero):

Pfffffffff...
Am ajuns sa ne certam pe niște echipe de fotbal cu pretexte ca "Nu ști sa te bucuri, sa suferi cu echipa preferata, ca....etc."
Sa fim serioși. Despre ce vorbim noi aici? Zici ca e cine știe ce catastrofa ca "Nu știm sa iubim fotbalul/echipe..." nu vrei sa și plângem când pierde nu știu echipa nu știu ce campionat? Hai sa ținem doliu ca na, a murit capra vecinului lu nea Vasile din deal. (Exagerez... dar totuși)
Nu cred ca trebuie sa facem atâta Tam Tam pe o tema atât de prosteasca hai sa te/ ne potolesti/potolim, gata! Ca m-am saturat sa încerc sa dau explicații unei persoane care nu vrea sa înțeleagă nimic din ceea ce zic ceilalți.

| TimmyTim a răspuns:

De obicei, în momentul în care vad ca începe un meci aleg pe loc cu cine țin, depinde de echipe.
Nu am ținut niciodată asa, cu foc, cu o singura echipa. Mi-am schimbat de câteva ori părerile (gen echipa mea preferata e x / y)
Și pana la urma? te obliga cineva sa ții cu steaua?
E treaba ta cu cine ți / ce faci! Și cred ca asta e cel mai prostesc subiect în care ar putea sa se supere cineva pe tine dacă nu faci ca el!
Despre ce vorbim noi aici? Despre fotbal. Toate echipele, inclusiv steaua, sunt într-o continua schimbare... Nu are cum sa fie vreo problema în a ți "schimba" echipa. E "dreptul" tău de a alege ce vrei, fără a afecta pe cineva cu ceva alegerea ta.

| Drimmero a răspuns (pentru TimmyTim):

Ce raspuns de fan de rezultat ai putut sa dai... mai bine nu te bagai in polimica asta, prietene.

| TimmyTim a răspuns (pentru Drimmero):

Ma întreb dacă măcar ai încercat sa înțelegi ce am zis!?
Și nu numai ce am zis eu...ci ce a zis toată lumea!
Ție îți convine ceva pe lumea asta?
Sau crezi ca tu știi cel mai bine și ști doar sa critici pe toată lumea?
TU! nu te mai baga în ce nu e treaba ta... din cate știu eu vorbeam cu persoana care a pus întrebarea. Nu cu unu care nu are ce face decât sa facă mișto de fiecare persoana și mesaj care nu-i "convine".
"Bravo" ca arăți cat de deștept și ce idei bune și răspunsuri bune ai în "polemica" asta!

| Drimmero a răspuns (pentru TimmyTim):

Tu te uiti putin la ce raspuns ai dat? Nu prea ai treaba cu fotbalul, asa de fel, sa inteleg.
Vorbeam cat se poate de serios, nu faceam misto,, asa ca fapt divers.

| TimmyTim a răspuns (pentru Drimmero):

Ce răspuns am dat?
Cred ca înțelegi ce am vrut sa zic/ ce am zis de fapt.
De ce crezi ca nu am treaba cu fotbalul? Ma cunoști tu asa de bine și nu știu eu?
Trebuie neapărat ca cineva sa fie asa înfocat după nu știu ce echipa ca sa i placa fotbalul?
Bine. Nu făceai mișto. Dar se vede ca tuturor persoanelor cărora le-ai răspuns le ai răspuns cu răutate, tu fiind uimit și deranjat de opiniile noastre!
Mulțumesc pentru "conversație"!

| Drimmero a răspuns (pentru TimmyTim):

E parerea ta si ti-o respect, ca fapt divers, nu fac niciun misto de nimeni, recunosc ca am fost taios la adresa ta, vad ca ai fost civilizat in discutiile cu mine, fapt pentru care imi cer scuze pentru replicile acide aduse.
Nu prea ii sufar pe fanii astia de rezultat care sunt dupa cum bate vantul, si s-a nimerit sa vad raspunsul tau si sa-l comentez acid...

| TimmyTim a răspuns (pentru Drimmero):

Mersi pentru ca m ai înțeles!
Scuză-mă și pe mine dacă te am deranjat în vreun fel prin ceea ce am zis la adresa ta... dar la un moment dat a început sa fie enervanta conversația/unde s-a ajuns...