| bighi1988 a întrebat:

Deci. am 20 de ani, stiu sa joc bine fotbal, nu stiu de unde as putea sa incep, nu am fost niciodata la antrenamente! as mai avea ceva sanse sa joc fotbal la un club, sau,? si de unde as putea sa incep asta intrebarea? stiu ca asta trebuia de mult...

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă la Academia lui Hagi... nu știu. Sau poți să mergi la un stadion la tine în oraș.

| AvalohAlyn a răspuns:

Poti sa joci doar la amatori...pentru ca la profesionisti iti trebuie o pregatire temeinica inca din copilarie.
Incearca sa joci fotbal la echipe de amatori..sigur vei gasi vreo echipa care are nevoie de oameni..cauta pe internet.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie ca a ta.Am inceput tirziu, la 16 ani, insa am reusit sa trec probele, sa fac fata ritmului foarte ridicat, iar intr-un final sa ajung sa joc meci de meci si sa-mi ajut echipa pina in ultima secunda. Ceea ce vreau sa-ti spun este ca chiar daca ai deja 20 si este foarte tirziu, insa sa stii ca cel mai mult conteaza dorinta si ambitia ta, de a ajunge acolo unde iti doresti, sa-ti transformi visul in realitate.Dorinta,multa ambitie si curaj, putina credinta si mergi doar inainte.Mult succes.

| Moonlight15 a răspuns:

Nu ii mai baga toate prostiile in cap... la 20 de ani nici nu stie sa stea in teren. Si cu asta am zis tot. Incearca undeva la amatori, la Academia Hagi chiar nu vad sa ai sanse! Succes!

| bighi1988 explică (pentru Moonlight15):

A fost doar o intrebare! nu moare nimeni...

| Moonlight15 a răspuns (pentru bighi1988):

Vrei sa te mint frumos ca mai sus? Ti-am spus adevarul, ca sa reusesti in fotbal trebuie sa incepi de la 6 ani...