| MorphineGirl a întrebat:

Deci stiu ca pentru lupte libere am nevoie de picioare rezistente ...si in 2 luni ma inscriu la lupte libere si pana atunci m-am gandit sa fac niste exerciti sau am fizicul rezistent .sunt fata am 1.60 40 kg si vreau sa imi spuneti daca stiti ce se face mai exact la lupte libere adica ce cuprinde un antrenamentbig grin

2 răspunsuri:
| ErickEmil a răspuns:

Pai un antrenament cuprinde cam : Cateva minute in jur de 1-2 de alergat prin sala, O incalzile aia vezi tu, dupa(la incepatori) te invata pozitii de lupte gen: "purcica, tur de cap, tur de brat") si dupa faci chesti optionale gen : urcatul pe sfoara si de genul acesta! Dar in mare parte antrenamentul consta in lupta, lupta, si iar lupta, xD

| Manola_Che_1992 a răspuns:

Ar fi bine sa mai pui niste greutate..asta in caz ca nu ai 13-14 ani.