| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Din cauza faptului ca PSG și Manchester City sunt în Grupa A din UCL... Vor fi pe părți de tablou separate nu? Asta înseamnă că poate fi o finala UCL sigur între PSG SI MCI!?

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Pot pica chiar din sferturi sa joace intre ele, singura regula de restrictie e in cazul optimilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

City e în aceeași grupa cu PSG, în mod sigur or merge ambele echipe mai departe în optimi cu o echipa dintr-o alta grupa, drept și prin urmare nu vor vi pe tablouri de separare, vor accede ambele echipe în optimi și ambele va întâlni un adversar cum am și specificat dintr-o alta grupa în care se va juca TUR-RETUR
Ca se va ivi se se întâlnească ambele echipe în semifinala de exemplu; cu real Madrid sau chelsea și ambele vor triumfa atunci cu siguranță va juca finala PSG și CITY., dar trebuie sa ajungă ambele echipe în semifinala și sa triumfeze ca să se întâlnească în finala.
Eu cred, din punctul meu de vedere,, ca finala se va disputa între Manchester City și Bayern München.