| G28AEjdvjRaendnPrT a întrebat:

Din Galati: Varul mei de 13 ani a facut cursuri de inot la Viva Club si a invatat sa inoate foarte bine. Eu am 17 si as vrea si eu sa invat, nu ma descurc prea bine. Este si pentru aceste varste, de la 17 in sus?

2 răspunsuri:
| Valentyn22 a răspuns:

Atata timp cat platesti cursurile de inot ar trebuie sa invete si batrani de 80 ani.

| spyyns a răspuns:

Din cate stiu eu peste 18 ani nu sunt cursuri.
Iti recomand sa inveti singura.
Te duci cu un/o prieten/prietena la strand, mare, etc(cel mai bine la strand) Iti spune/arata cum inoata ea/el si el/ea te va tine sa nu te duci la fund in timp ce imiti miscarile lui.
Cand crezi tu ca esti pregatit te arunci aproape marginea bazinului si o sa vezi ca o sa inveti instantaneu sa calci apa si sa inoti.
Sau te duci intr-un colt al bazinului te impingi cu picioarele de bazin si incerci sa inoti si cand nu mai poti te prinzi de margine.