| florin96ak47 a întrebat:

Dupa cat timp ar trebui sa apara rezultatele? (de la sala) Ma antrenez de aproximativ o luna si imi pot vedea evolutia doar daca ma incord, cand stau relaxat nu e mare diferenta. De asemenea, ce parere aveti despre antrenamentul cu propriul corp? (bodyweight training)

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Rezultate "acceptabile": 6 luni.

rezultate serioase : cativa ani.

sper ca mananci 5 mese pe zi, nu? ( MESE, nu gustari )

4 răspunsuri:
| Diurpaneus a răspuns:

Rezultatele nu apar peste noapte deja singur le observi mai slabe la inceput dar spre bucuria ta vor isi mai in evinta in fata ochilor celor apropiati tie. Tu de vezi zilnic in oglinda si de aceea nu vezi rezultatele. Asa ca nu te descuraja si continua ca faci ceva frumos si mai ales sanatos pentru tine.

| Vladut650 a răspuns:

Nu poti avea rezultate in 1 luna. Muschii se pun in ani de zile.

| florin96ak47 explică (pentru Cosmin86):

Mananc 5 mese pe zi, cu mici exceptii...

Crezi ca daca ma voi antrena serios cu greutatea corporala voi avea rezultate la fel de bune? (dupa un timp voi investi totusi in niste gantere)

| Cosmin86 a răspuns (pentru florin96ak47):

Nu e vorba de gantere. Cu gantere faci izolare in mod special, nu sunt asa eficiente.

Faza este ca tu la exercitiile cu greutatea corpului, trebuie sa nu faci peste 8 repetari.

Sa zicem la flotari, poti peste 8 flotari? Atunci incepi sa legi discuri de tine, sa adaugi greutate.

Corpul tau + greutati marite periodic legate de tine => rezultate bune.