| Drimmero a întrebat:

Dupa primul tur din UCL in care am avut parte si de dezamagiri, care au fost concret echipele cele mai in forma dupa parerea voastra, care vi s-au parut cele mai puternice incat sa le aduceti in marea finala?

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa vedem
https://www.digisport.ro/fotbal/champions-league

Real Madrid-Atlético Madrid

| Drimmero explică (pentru RAY):

Deja ar fi prea de tot sa vedem finala asta, a fost de 2 ori deja...

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

La ce rezultate vad acolo drimi, Bacelona doar egal =dezamagire

Liverpool
0 - 0
Bayern München = ar putea castiga,dar,nu prea cred,Liverpool e echipa buna, poate ca ma insel si finala va fi intre o echipa din Spania si una din Anglia sau Germania, franta, Italia, uefa cam asta vrea, inseamna multe bilete vandute, multi banii

| andreiminion a răspuns:

Real Madrid-PSG

| RAY a răspuns (pentru andreiminion):

Am uitat de Franta, se poate, din moment ce Franta e camipoana mondiala

| Drimmero explică (pentru RAY):

Barca dezamagire? Din contra, e un rezultat bun pentru ei, din pacate.

In mod normal ajung in finala echipe din cele 5 tari mari din Europa (Anglia,Italia, Germania, Spania, Franta), deci nu e niciun 'joc facut', aici sunt cele mai puternice echipe.
Echipele franceze au cam absentat in ultima vreme in fazele superioare din competitia asta, dintre cei mai puternice ei sunt cei mai mici, vorbim strict de echipele de club, nu de echipa nationala.

| Drimmero explică (pentru andreiminion):

Din partea mea, sa ajunga in finala PSG dar sa dea de pamant cu united in returul de la Paris!

| andreiminion a răspuns (pentru Drimmero):

Adevarat.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Dar echipa ta mai e in vreo competitie?

| Drimmero explică (pentru RAY):

Europa league, in optimi.

| Xelon a răspuns:

Juventus este aproape out, Lyon cu putina șansa poate face surpriza, iar real la cum joaca nu o văd prea departe, dacă astea 3 sunt eliminate eu sunt cel mai fericit.
borussia nu cred ca are vreo șansa sa întoarcă, sincer prevăd o finala city-Bayern.

| Drimmero explică (pentru Xelon):

Din pacate, Barca e prea puternica pentru Lyon.
Bayern in finala? nu prea cred...e slaba, PSG a aratat solid de tot, m-a convins pe OT cand au jucat/

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

Barca este dependentă de pitic, dacă el nu joaca bine pot fi bătuți exact ca și in meciul cu Roma, Psg nu are in ADN sa fie in fazele finale, Bayern nu trebuie subestimată niciodată.
City are cel mai bun atac al momentului și o văd favorita la trofeu.

| Drimmero explică (pentru Xelon):

Si de arbitrii mai e Barca dependenta. Evident ca pe Bayern nu o putem subestima,, dar in acest sezon nu ii vad sa rupa gura targului, ar trebui sa investeasca masiv pentru a arata din nou a sperietoare.
City si PSG arata bine la ora actuala, cred eu ca isi vor disputa suprematia in fazele finale, de aceasta data cred ca le iese arabetilor.

| Sn4k3 a răspuns:

Barcelona-PSG cred ca o sa fie.

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

Vedem...
Atletico este și ea foarte puternica, mai ales in dubla manșa.

| Xenoverse1 a răspuns (pentru Drimmero):

Is not true.

| Xenoverse1 a răspuns (pentru Xelon):

Vedem mai incolo.

| Drimmero explică (pentru Xelon):

Grande Simeone!

| Drimmero explică (pentru Xenoverse1):

V-a salvat Messi... fara el sunteti un fel de Atletico BIlbao.

| Xenoverse1 a răspuns (pentru Drimmero):

Atletico Bilbao?