| anonim_4396 a întrebat:

Dupa voi care branza, telemea, cascaval are mai multe proteine si este consumata des de culturisti?
Am auzit ca branza de burduf ar fi cea mai buna.( cele mai multe proteine )

1 răspuns:
| Dkgray a răspuns:

Te incurci in detalii inutile si pierzi esentialul. Decat sa te preocupe daca o branza are un gram de proteina in plus fata de alta mai bine te concentrezi pe alte aspecte(de exemplu cat de "curata" este sursa de unde iti procuri alimentul respectiv).

Bodybuilding-ul este o excursie pe termen lung, de aceea trebuie sa-ti stabilesti atent si realist obiectivele.

Pe site-ul de mai jos gasesti continutul nutritiv al alimentelor:
http://nutritiondata.self.com/