| anonim_4396 a întrebat:

E buna mișcarea la bicicleta fitness acasă? Cate minute e recomandat pentru începători? Ma gândeam sa ma apuc și eu.Pot asculta muzica la casti wireless când fac la bicicleta ca să treacă timpul mai ușor? Dacă încep cu 10 minute apoi cresc ușor durata după 1 luna și iar o cresc e ok? Nu vreau sa ma forțez din prima ca sunt și supraponderal. Obiectivul meu totuși e sa fac mișcare și sa ma ajute la sănătate și creier su sa slăbesc ca slăbești mai mult prin dieta sunt conștient de asta.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Zece minute e (aproape) egal cu zero. Incepe - dacă chiar insiști - cu 10, mâine 15 șamd până la măcar 1-2 ore / zi.

| T3PdAe a răspuns:

Degeaba faci miscare daca mananci doar chestii pe care obisnuiai sa le mănânci si înainte, pe scurt sa nu mănânci sanatos. Dieta in procesul de slabire are un procentaj de 80% iar restul de 20% este efortul fizic. E buna si bicicleta dar nu la fel ca o banda de alergare care te solicita mai mult, mai ales daca mergi cu un nivel de înclinație mai marit. Eu iti recomand asta, dar daca doresti asa si 10-15 minute de inceput e destul de bine pana te obișnuiești. Bafta!