| Iulian09 a întrebat:

Vreau sa slabesc vrei 3-5 kg ca sa fac patratele la abdomen, ma gandeam daca ma ajuta cu ceva am bicicleta fitness si aparat relax&tone ma ajuta?

6 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Patratelele le faci relativ repede, pentru a le mentine e foarte greu. Pentru a slabi iti recomand 20-30 de minute de 3-4 ori pe saptamana de bicicleta, relax&tone nu stiu cat te va ajuta, eu iti recomand sa faci doar abdomenele clasice ( http://antrenorpersonal.wordpress.com/2011/11/21/abdomene-acasa/ ). Cum a mai spus lumea sa renunti la junk food sau daca nu poti sa renunti din prima sa o lasi din ce in ce mai moale, pana cand nu vei mai simti nevoia. Mult succes. http://antrenorpersonal.wordpress.com/

| adita99922 a răspuns:

Ca sa slabesti la burta fa multe abdomene intr-o zi sa faci cam 200 de abdomene desigur nu odata cate 50 pe serie.Nu mai manca shaorma sucuri acidulate si alte prosti des.Mananc rar din astea si daca chiar vrei sa manaci ceva dulce mananca fructe multe daca vrei suc fa-ti cu mixeru din fructe.Eu asa am facut si am slabit 5 kg in 2 saptamani. Sper ca te-am ajutat

| adita99922 a răspuns:

Ca sa slabesti la burta fa multe abdomene intr-o zi sa faci cam 200 de abdomene desigur nu odata cate 50 pe serie.Nu mai manca shaorma sucuri acidulate si alte prosti des.Mananca rar din astea si daca chiar vrei sa manaci ceva dulce mananca fructe multe daca vrei suc fa-ti cu mixeru din fructe.Eu asa am facut si am slabit 5 kg in 2 saptamani. Sper ca te-am ajutat

| Cosmin86 a răspuns (pentru adita99922):

NU ZILNIC, face supra-antrenament si o sa progreseze foarte lent. Si eu nu as recomanda 50 pe serie... daca poate sa faca atatea atunci sa ia o greutate ( ex. un disc pe piept ) si sa faca mai putine

| Aperfectcircle a răspuns:

Baga cate 10 ture de bloc in fiecare zi, lasa saorma si sucurile acidulate...patratele mai greu, dupa un timp poate abdomen plat

| ochiverzi91 a răspuns:

Te-ai putea inscrie la o sala, acolo ai tot ce iti trebuie si poti intreba pe instructor tot ce vrei sa stii! happy