| anonim_4396 a întrebat:

E in regula daca mananc batoane proteice pe stomacul gol (mai ales ca am gastrita)? Ma refer in mod special la IDEALBAR si FIBROBAR.

Răspuns Câştigător
| florynmondialul a răspuns:

Mananca linistita! ca nu se intampla nimic! dar ti-as recomanda pentru proteine ceva mai bun http://www.bodytimero.com/......-85g-.html pe acelasi site gasesti alte 100 de alte batoane mult mai bune(calitate) si cu gust mai bun!

13 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da

| RAY a răspuns:

Manca oua fierte dimineata nu baga otrava in tine esti si bonava

| NDC12 a răspuns (pentru RAY):

Ce otrava ma? Daca esti paralel nu iti mai da cu parerea, te rog eu.

| RAY a răspuns (pentru NDC12):

Mancale in continuare

| NDC12 a răspuns (pentru RAY):

Ia o carte de gramatica si da-ti cu ea in cap.

| florynmondialul a răspuns (pentru RAY):

Ce otrava?! batoanele mentionate mai sus contin in mare parte alune si migdale!

| RAY a răspuns (pentru florynmondialul):

Alunele sunt foarte bune, eu ma refer la zaharul din batoane de astea dar alea bio sunt bune

| Goldenboy97 a răspuns (pentru RAY):

Esti paralel ba rolling on the floor

| florynmondialul a răspuns (pentru RAY):

Mananca linistita! ca nu se intampla nimic! dar ti-as recomanda pentru proteine ceva mai bun http://www.bodytimero.com/......-85g-.html pe acelasi site gasesti alte 100 de alte batoane mult mai bune(calitate) si cu gust mai bun!

| RAY a răspuns:

Am gasit pe forum o reteta pentru batoane proteice, nu mai stiu sigur cine a postat-o, oricum voiam sa va intreb daca ar trebui sa incerc reteta sau sa imi cumpar direct batoanele.

asta este reteta:
400g proteine (whey, casein, milk & egg, etc.) aroma: ciocolata (preferabil)
200g cereale integrale (preferabil fulgi de ovaz)
90g miere
100g unt arahide
200g lapte

amesteci toate ingredientele intr-un bol, apoi torni continutul intr-o tava si o pui la congelator.
de fiecare data cand ai nevoie iti tai un baton de acolo.
http://www.culturism.ro/......-0003.html

| NDC12 a răspuns:

Batoane proteice = Proteina.

Proteina = Mancare concentrata. M-am uitat pe unele site-uri unde ziceau oamenii ca au gastrita, intrebau daca pot consuma proteine, etc si am vazut ca parerile sunt impartite, ca de obicei. Poti sa incerci, cumpara 10 batoane ( Sau cat poti comanda, minimul), si daca simti ca ceva nu e bine nu mai lua, nu ai de unde sa stii daca nu incerci.

http://www.culturism.ro/......trita.html

Stii ca Fibrobar-R de la redis contine si l-carnitina, nu? + Ca nu recomand produsele de la redis, daca totusi vrei sa iei ia ceva bun de pe megaproteine.ro, nu un baton la 2 lei de la redis.

| claudiamatei205 a răspuns (pentru NDC12):

Le-am incercat si m-am simtit bine, doar ca nu le-am mancat pe stomacul gol. Stiu ca nu am voie multe alimente pe stomacul gol: citrice, banane, legume crude, iaurt, dulciuri. Eu intrebam daca sunt ok pe stomacul gol pentru ca vreau sa le iau la scoala ca pachet pentru ca m-am saturat de sandvisuri si nu am cum sa risc sa fac experimente sa ma doara stomacul la scoala. Oricum, mersi pentr link.