| sopranaCadaverica a întrebat:

E ok acest meniu echilibrat si sanatos pentru slabit si mentinere? Mic dejun - 2 felii paine prajita neagra + 2 feliute telemea + 2 felii sunca slaba + salata verde.
Pranz - mazare fiarta cam 100 g + o bucata somon 200 g, salata verde, 1 cartof mic fiert, zeama de lamaie, iaurt amestecat cu piper + usturoi.
Cina (18:00): un mar mediu + 4 biscuiti cu cereale belvita.
Antrenament: 45 minute kickbox hiit.

E in regula?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cartofu ăla la prânz mi se pare inutil, iaurtul e ok dacă ții tu neapărat să-l mănânci.
biscuiții ăia belvita n-au ce să caute, bogați caloric și plini de zahăr, nimic bun în ei.
Cina trebuie să fie mai complexă, măru e gustare nu masă principală.

| sopranaCadaverica explică (pentru Adry05):

4 biscuiti au 220 calorii si marul 50. Ti se pare asa calorica cina? laughing

| Adry05 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

N-ai înțeles nimic din ce am zis. am zis că biscuiții belvita sunt foarte calorici, conțin mult zahăr și absolut nimic bun organismului și în plus nu consumi zahăr la cină, dacă vrei zahăr ori la micu dejun ori la vreo gustare devreme. dacă vrei ceva dulce benefic consumă miere sau ciocolată neagră (e una foarte bună la lild cu alune întregi). mărul am zis că e gustare, nu cină, adică nu e suficient cât să țină locu unei cine! Combinația aia dacă ții neapărat s-o mănânci mănânc-o la micul dejun nu la cină. mai bine mănânci la prânz o supă de pui și prânzul zis de tine la cină fără acel iaurt

| RAY a răspuns:

Unde sunt proteinele? grasimile? prea multi carbo, nu e sanatos

| sopranaCadaverica explică (pentru RAY):

Somonul nu e proteina? Iaurtul?

| mitzok a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

In loc de mar pui un avocado mare si gata

| RAY a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ba da si este foarte sanatos, dar grasimi un avocado

| RAY a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Important este sa iti placa tie si sa manci mai divers

| alina2k18 a răspuns:

Suna bine, adauga si iaurturi si cottage cheese, belvita sunt plini de zahar, pentru cina poti alege legume sote sau la cuptor.
Adauga si oua la micul dejun, tin de foame.

| mitzok a răspuns:

De la asta slabesti, nu te mentilaughing