| Sheney a întrebat:

E proteina din albus mai buna decât cea din whey?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din ce scriu toti, se pare ca proteina extrasa din zerul de lapte este cea mai buna.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, căci cealaltă este trecută prin fabrică.

| raMLesS a răspuns (pentru sadrian46):

Domnu Sadrian sa fim seriosi acum, cea mai buna proteina e aia din ceafa de porc si din mititei, iar cea mai buna sursa de carbohidrati e berea.

| sadrian46 a răspuns (pentru raMLesS):

De acord, dar propun să fim serioși amândoi acum!
Spui proteina cea mai bună. Mai bună decât care altă proteină? Mai bună în ce scop? La fel cu berea. Carbohidrați în bere? Poate uiți de alcool 5%! Când uiți de asta ești serios? Ambele bune să ne simțim bine la un chef. Dar este diferență între a mânca și a te hrăni.

| Cosmin86 a răspuns:

De ce zici un cuvant in romana (albus) si altul in engleza (whey)?

Zi-le pe ambele in romana sau ambele in engleza!

| Gerunk a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu prea le ai cu sala. Whey înseamnă zer. Caută pe net ce e acela zer

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gerunk):

Am folosit proteine din zer (si din altele) din 2004, de cand m-am apucat de sala... acum 18 ani laughing

Vezi ce prostalau esti? Normal ca stiu ce inseamna, era o ironie cand i-am zis ca de ce scrie unul in engleza si altul in romana.

Daca esti prea PROSTALAU sa intelegi o ironie, nu mai comenta.

| Sembjlija a răspuns (pentru Cosmin86):

Cum te țin asta pe site maimuțoiule? Mai vinzi proteine pe olx?

| Frank51 a răspuns:

Mai bună la gust? La eficiență? La metabolizare? La anabolizare? La ce?