| Huskey a întrebat:

Este bine sa alerg in fiecare zi, dimineata?
Mă trezesc la 7 si mă duc la alergat 5-10 kilometri + scări.
La ce mă ajută?
Am 14 ani, 65 kg.

Și p.s dupa ce termin de alergat ma odihnesc 10-20 minute dupa mă duc la flotări/abdomene/tractiuni.

Ce trebuie sa mananc in fiecare zi?
Ce ar fi nevoie?

Răspuns Câştigător
| Julia_Julia_1984 a răspuns:

Buna,

Nu sunt eu prea experta dar eu zic ca e foarte bine ceea ce faci, multi de varsta ta nu fac niciun pic de sport.

Daca vrei sa slabesti, incearca sa mananci legume la cuptor sau chestii de genul asta. Ai grija sa nu dai in patima cealalta sa ti se faca rau. Poti manca la 2 zile si carne, in rest eu zic sa mananci, asa cum am mai zis, legume la cuptor cu putin piept de pui sau diferite salate mai consistente(poti cauta retete pe net).Asa cum am spus, sa nu dai in patima cealalta in care sa nu mananci deloc carne sau mancaruri mai consistente si sa ti se faca rau. O data pe saptamana cred ca poti sa mananci si o mancare putin mai grasa. Sa nu uiti sa bei multa apa.

Sper ca ti-am fost de ajutor!
O zi placuta si mult succes in continuare! (Funditaa?)

2 răspunsuri:
| Vektor a răspuns:

De ce alergi si faci miscare, daca tu habar nu ai de ce faci astea? laughing

| ubox7007 a răspuns:

Ba nu vreau sa zic nimic dar imi pari un pic prost, fa ce vrei dar manca, oricum daca nu te interesezi de pe youtube de calisthenics (fix ceea ce incerci tu sa faci) aici greu gasesti pe cineva sa te ajute. Dar din moment dat ce consumi multe calori, e bine sa mananci si proteine si carbohidrati.