| anonim_4396 a întrebat:

Este bine sa fac sport noaptea pe la orele 12-1-2? adica flotari, abdomene etc.

6 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

N-am vazut vreun raspuns convingator. Dar nu logic ca nu poti face la ora asta :O ai innebunit? intre ora 11-1 trebuie sa ti se odihneasca creieru, iar pe tot parcursu noptii ti se odihneste corpu, muschii adica trebuie sa dormi 7-8 in total.
Antrenamentele se fac ori dimineata si mai pe seara, ori odata pe zi, dupa pranz sau maxim pana in 7.
Poi tu daca faci la ora aia antrenament nu numai ca nu mai dormi, dar il faci si degaba ca inainte de antrenament trebuie sa mananci cu 2 ore si dupa ce termini inca odata dar dupa 30-40 min dupa antrenament.
Sper ca ai inteles cevahappy acum nu stiu daca intrebarea ta a fost doar la misto. dar spre ca te-am convins.

| nesuferit a răspuns:

indicat ar fi sa le faci dimineata, dar oti sa le faci si cand ai timp, doar ca seara esti mai obosit

| GodBlessYou a răspuns:

Nu... stii de ce? Pentru ca numai poti durmi calumea, asta e raspunsul.

| iam2good2u a răspuns:

Nu cred ca are nimic, dar daca vrei sa dormi dupa aceea s-ar putea sa iti fie mai greu deoarece iti creste nivelul adrenalinei.

| AliinF a răspuns:

Am uitat la specific ca fac asta de o saptamana. Nu am intampinat probleme in legatura cu somnul, dar putine probleme cu durerile de spate si cu burta

| Sabau_Alex_1997 a răspuns:

Nu este bine, preferabil este sa faci abdomene cu cel putin 1 ora inainte de culcare si este o optiune si sa le faci dimineata inainte sa mananci deoarece muschii sunt relaxati. Bafta.