| Cosmin86 a răspuns:

Aminoacizii nu sunt pentru ectomorfi.

Orienteaza-te spre un gainer sau un concentrat proteic + dextroza + creatina

| BracKMyhay95 explică (pentru Cosmin86):

Imi poti spune cum e cu administrarea dextrozei?
Adica nu pot merge cu 2 shakere in geanta si nici sa iau 1 data proteina si iar dextroza ca ma umflu in stomac. E bine daca le-as combina proteina+dextroza?

| Cosmin86 a răspuns (pentru BracKMyhay95):

Da, chiar asa se face, se pun in acelasi shaker. Nu are rost sa le iei separat, daca iei proteina goala va fi descompusa pentru energie si daca iei dextroza goala la fel, o sa-ti dea un plus de energie si gata, nu te ajuta cu mult.

Deci, pui 1-2 cupe de proteine si cate cupe ai nevoie de dextroza, in acelasi shaker.

| BracKMyhay95 explică (pentru Cosmin86):

Ok. Multumesc

| Cosmin86 a răspuns (pentru BracKMyhay95):

Cu placere

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Daca vrei sa cresti in massa musculara nu iti recomand niciunul dintre ele... sau poti sa iei unul dintre acestea dar impreuna cu alte suplimente: un gainer si o creatina.

Daca nu vrei sa cresti, vrei doar pentru refacere sunt ok.

| MioaraParalescu a răspuns:

Da este bun!
Dar daca zici ca esti ectomorf pentru tine carbohidratii sunt la fel de importanti ca proteinele daca vrei sa pui masa musculara.
Un prieten de-al meu care si el e ectomorf a folosit hyper mass 5000 si s-au vazut rezultate.
Uite aici daca vrei sa vezi mai multe informatii:
http://www.biotechusa.hu/products/weight-gainers/hyper-mass-5000/

| moneantonella a răspuns:

Ti-l recomand pe primul cu mare incredere bafta funda?