| FitnessTrainer a răspuns:

Cred ca e de ajuns http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Sta ndard-908g/ pentru inceput. Aminoacizii se iau mai mult in perioada de definire, pentru a mentine masa musculara.

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Whey are amino. de ce sa iei acelasi lucru in 2 produse diferite?

| Alx_Alex_1997_iSTs explică (pentru JohnnyBi):

OK,deci dintre syntha-6 si whey zici whey gold?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Alx_Alex_1997_iSTs):

Ambele sunt suplimente foarte bune. diferenta e la gust. syntha 6 cica e cea mai buna proteina la gust. cica e dementiala. whey gold s-a scumpit mult. gen 50 ron in 6 luni. la pretul actual de 290/2.3 kg as lua elite whey de la dymatise la 235 si cu restul o creatina. acelasi lucru + creatina in loc de whey gold.

| Andi86 a răspuns:

Consumi proteine = Iti distrugi ficatul.
Mai bine mananci alimente ce contin *proteine.

| FitnessTrainer a răspuns (pentru Andi86):

Apar probleme doar de la exces, asta insemnand mai mult decat isi ia el din alimentatie+suplimente.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Andi86):

Suplimente. ca proteine mananci prin orice bagi in gura de la carne la legume.

si iti distrugi ficatul mai repede fara proteine (ca asa ai zis tu, nu suplimente). uite ce probleme au aia vegetarieni ca nu consuma proteina completa. si nu, nu iti faci nimic cu suplimentele de proteina la ficat. eu iau de 7 ani, aproape 8 si imi fac analize complete de 3 ori pe an si nu am nimic. ficatul daca moderezi, duce 60+ ani de abuzuri mici. si dupa 60 de ani oricum nu imi propun sa raman perfect sanatos.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andi86):

Serios? iti distrugi ficatul?

Mai bine mai fa-ti un selfie ca un cocalar si lasa nutritia si suplimente pentru oamenii care chiar STIU ce vorbesc.

Cocalari care isi fac selfie dau ei sfaturi de suplimente!

| Catalinjr a răspuns:

Alege http://www.culturism.net/concentrate-proteice/bsn-syntha-6-edge-1-8-kg.html la 1.8kg si aminoacizi de la Gaspari http://www.culturism.net/......-tabl.html contine 2 grame proteina per pastila.