| balerinul a întrebat:

Este de preferat un antrenament pana la epuizare pentru cresterea densitatii (nu a masei musculare)

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu exista antrenament pentru densitate, nu exista muschi densi sau mari, exista doar muschi si grasime. Cu cat arzi mai multa grasime ( mentinand masa musculara ), cu atat obtii densitate musculara si definire.

Alimentatia face diferenta, nu antrenamentul, antrenamentul e la fel ( doar ca mai are seditne in plus de cardio )

| balerinul explică (pentru Cosmin86):

Nu fac cardio dar uite funda

| Cosmin86 a răspuns (pentru balerinul):

Pai cam trebuie, pentru definire, macar alergat 10-15 minute dupa un antrenament cu greutati, e foarte eficient.

Uite aici mai detaliat despre masa si definire ( densitatea de care vorbesti tu intra la capitolul definire ) :
http://www.cristianmargarit.ro/2011/02/antrenament/masa-vs-definire

| CatalinMelinte a răspuns:

Nu, ar putea sa-ti creasca tensiunea

| balerinul explică:

Problema e ca ma antrenez seara si nu am timp de alergat