| WayhaughtK a întrebat:

Este mai dificil pentru o femeie sa acumuleze masa musculara, decat pentru un barbat?
Eu de exemplu sunt mai dezvoltata din acest punct de vedere decat celelalte fete. Am mai multa forta fara a ma antrena.

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Da, e mai dificil si asta din cauza hormonilor diferiti. Nu e imposibil ca o femeie sa aiba forta fizica sau sa dezvolte musculatura dar s-ar putea sa ii fie mai greu.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Eireann a răspuns corect, o mica, completare ar fi ca si unii barbati sunt mai puternici decat altii, asa ca la femei e la fel, in afara de hormoni mai sunt si genele, chiar exista femei care fac, culturism, si daca nu ai vedea sani ai crede ca sunt barbati