| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Exista exercitii cu ajutorul carora pot elimina grasimea din corp? Sau doar cele cardio? Funda happy

4 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Reduci carbohidratii, cresti proteinele si grasimile. Simplu nu?
Mananci grasimi (alune, masline, peste gras, etc) si slabesti tare nu? Trebuie sa fi in deficit caloric ca sa slabesti.

| SabinaRsT a răspuns:

Antrenamentul cardio favorizeaza arderea caloriilor, ceea ce duce la topirea grasimii din corp, orice tip de exercitii cardio te pot ajuta in procesul de slabire.De asemenea consumul mai mare de apa duce la diminuarea depozitelor de grasime, daca este combinata cu sportul si cu o alimentatie echilibrata, vei avea cele mai bune rezultate.
Bafta!

| Thesinger1 a răspuns:

Tare numele! laughing
Ca sa elimini grasimea de pe corp trebuie sa alergi mult.Cam asta este cel mai eficient exercitiu pe care il poti face fara aparate.Dar iti spun eu cateva diete culese pe-ndelete.Incearca sa mananci 2 zile doar mere.Au un efect foarte puternic antioxidant.Iar daca vrei sa slabesti si mai mult incearca dieta cu apa.Bea multa apa dupa masa.Apa iti va reda senzatia de plin si nu vei mai simti sentimentul de foame.
Funda?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Thesinger1):

Cel mai eficient alergatul? nop, inotul e mai eficient.
elimini grasimea? nu, o arzi.
dieta doar cu mere? corpul necesita proteine pentru un tranzit normal => dieta de om prost
apa multa dupa masa? subtiezi aciditatea sucurilor gastrice => digestie proasta => probleme digestive.

bune sfaturi. dpdv medical esti un geniu. ahm, "geniu"