| Klaz a întrebat:

Exista sali de MMA sau Muay Thai ( nu kickboxing sau altceva ) in Piatra Neamț? Daca da, unde?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, da, exista si o sa îți ofer si câteva detalii despre acestea:

Academia de Arte Martiale Mizuno Piatra Neamt
Stiluri: Aikido, Taichichuan Scolile Wudang si Yang, Jujitsu
Scolile Academiei - GRADINITA DE AIKIDO, SCOALA DE AIKIDO, SCOALA DE SABIE, SCOALA DE TAICHICHUAN SI QIGONG, SCOALA DE JUJITSU
Preşedinte: Daniel Nicolae ENE
Telefon: 0723-511-333: 0761-996.886
Mail: danene67@gmail.com
Web.site: www.mizuno.ro

Ashihara Karate
Stil: Ashihara
Sc. Elena Cuza Nr.4(Precista), Piatra Neamt
Program de pregatire: Luni, Miercuri, Vineri 19.00-21.00
Telefon GEORGE IACOBOAIA 0745-836.965
Web http://www.ashiharakarate.go.ro/

Clubul Sportiv MUSASHI Ju Jutsu
Stiluri: Ju Jutsu, Aikiju Jutsu, Art of Hakuda, Self Defence, Arme Traditionale, Autoaparare pentru femei
Sala de sport a Scolii Nr 2 (cartier Maratei) - Piatra Neamt
Orar: Luni, Miercuri, Vineri 19.00-20.00 (copii si incepatori); 20.00-21.00 (avansati)
Tel: 0744617949 Sensei Gabriel Mares (2 Dan Ju Jutsu)
Email: maresjujutsu@yahoo.com

Kamakura Dojo
Stil: kyokushin budokai, shido boxing, shido grappling
Scoala Gen. nr. 27, Piatra Neamt
Program de pregatire: luni, miercuri, vineri 16.00 - 17.30, sambata 10.00 - 12.00
Telefon: Andi Neagu 0742684873
Email: andi. shidokan@gmail.com

Eu personal ma antrenez la Ashihara Karate de 4 ani de zile si am 4 concursuri câștigate si 8 concursuri in top 5. Te aștept si pe tine!

| Klaz explică (pentru anonim_4396):

Salut! Care dintre aceste stiluri are o eficienta mai mare intr-o lupta reala? Multumesc anticipat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Klaz):

Sincer sa fiu, orice stil de luptaiti formează reflexii dar daca vrei si pentru contact si nu doar pentru autoapărare îți recomand Kamakura Dojo deoarece folosește stilul "shidoboxing" care folositor pentru luptele de stradă. Cu placere, paste fericit!

| Klaz explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, la fel!

| UtilizatorAlex a răspuns:

Pentru Kickbox/MMA este clubul Scorpions.
Dacă te interesează BJJ, clubul Lions BJJ este unul foarte bun, unul dintre cele mai bune din țară după părerea mea. Au antrenamente în fiecare zi de la 18 la 20 pe strada Durăului, nr 7.
Ca eficiență cred că e bună combinația cu o disciplină de striking și una de grappling (Muay Thai/Kickbox + BJJ/Wrestling/Judo).