| Alexandru11223354 a întrebat:

Fac fotbal de 7 ani iar recent am ajuns la un club cu un nivel mai inalt al intensitatii antrenamentelor. Am facut undeva la 2 saptamani antrenamente acolo, iar in timpul unui meci am simtit o durere ce ma jena usor in timpul alergarii in zona coapsei. Dupa meci a inceput sa ma doara oribil de tare acea zona. Ma durea cand incordam coapsa sau cand faceam alergari usoare, intinse, sprinturi. Problema e ca stau de 1 luna si 1 saptamana iar durerea inca nu a trecut, aceasta fiind aceeasi de la inceput. Am luat diferite tratamente si am fost la 3 medici diferiti ce mi au spus fiecare lucruri diferite, iar tratamentele lor nu si-au facut efectul. Nu am mai stat niciodata asa de mult cu o accidentare si de-asta sunt putin ingrijorat. [ durerea o am si la diferite exercitii de stretching / incalzire inainte de antrenamente, alergari, schimbari bruste de directie/viteza, miscand/incordand piciorul in anumite directii. Daca imi poate spune cineva ce am as aprecia enorm!

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Din pacate pe TPU nu vei gasi un medic sa te poate ajuta. Daca ai dureri, fa o programare la un ortoped el te poate ajuta mai mult, decat noi. Incearca sa mergi la o clinica privata, decat la spitale de stat.

Multa sanatate!