| IaninaBailanno a întrebat:

Fac kempo de 5 ani. E ceva anormal daca am carnea moale? La picioare, mâini etc? Ca lumea nu crede ca fac laughing) niciun sport din cauza cărnii moi.

23 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

O tibie la coapsa rezolva orice disputa laughing

Glumesc, daca faci de performanta poti sa le arati medaliile tale happy

| aXy99 a răspuns:

Carne moale? laughing
Ce vrei sa spui prin asta? Nu e tonifiata?

| IaninaBailanno explică (pentru aXy99):

E foarte moale cand o apuc se ridică de pe tot osul si cand ii dau drumul tremura. Am făcut si sala o grămadă si tot moale e. Nimeni nu crede ca fac sport. Deși fac de performanță. Deși am 50 kg si 1.64 Nu sunt grasă. De asta nu inteleg daca are legatura cum am eu carnea cu sportul. Ca fac antrenamente in fiecare zi. Sau e vorba ca asa am eu carnea? Si apropo, nu imi atârnă sau ceva. E doar ca o cocă cand pui mana.

| aXy99 a răspuns (pentru IaninaBailanno):

E normal, asa e muschiul cand nu e incordat.

| IaninaBailanno explică (pentru aXy99):

Si de ce lumea spune ca nu pare ca fac nimic ca am carnea foarte moale?

| aXy99 a răspuns (pentru IaninaBailanno):

E greu ca fata sa ai masa musculara dezvoltata, iar facand kempo NU iti dezolvi masa musculara, inveti sa te bati, nu au nicio treaba una cu alta laughing

| IaninaBailanno explică (pentru aXy99):

Spune-le si lor asta. Ca toti sunt bătuți în cap.

| SenzorFlc a răspuns:

Probabil ești mai plinuț sau ai ceva grăsime.

| IaninaBailanno explică (pentru SenzorFlc):

Am 50 kg si 1.63 Nu cred

| aXy99 a răspuns (pentru IaninaBailanno):

Tu esti cea din poza?

| aXy99 a răspuns (pentru IaninaBailanno):

Se vede ca faci sport. Si la abdomen si la brate si la tot...
Astia care nu observa ori sunt invidiosi ori n-au facut miscare in viata lor.

| IaninaBailanno explică (pentru aXy99):

Daa dar ei consideră că trebuie să ai carnea foarte tare. Si eu am carnea mai groasă pe mine. Mai ales cand ma apuc de carnea aceea de pe antebrat se simte foarte groasă. Mai ales ca am observat ca persoanele foarte slabe cu carnea foarte subțire o au tare. Dar na

| aXy99 a răspuns (pentru IaninaBailanno):

Nu stiu exact cine sunt ei, dar se insala, muschii trebuie sa fie tari atunci cand sunt incordati.

| SenzorFlc a răspuns (pentru IaninaBailanno):

Scuze,acum am observat că ești fată.E ceva normal.

| AnastasiaK a răspuns (pentru aXy99):

Culmea ca fix azi s-a trezit sa-mi faca si mie un antrenor de kickbox fix aceeasi remarca laughing) Nici eu nu stiu ce inseamna, probabil astia se asteapta sa ai muschii incordati 24/7. Bine, ca idee, omul a terminat unefs doar prin copiat si e singurul antrenor la care am auzit prostia asta, dar na...

| aXy99 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nu stiu ce asteptari au unii...
El cum arata? Are carnea tare? laughing

| AnastasiaK a răspuns (pentru aXy99):

Ah, el...el e moale cu totul, retras de cativa ani, nu mai practica. Am incercat sa fac de cateva ori sparring cu el si dupa 2 minute il lasa suflul si incepea sa ma tranteasca cu prize de lupte libere (dar noi cica faceam kickboxing).
Asta e, unii stiu doar sa comenteze big grin

| aXy99 a răspuns (pentru AnastasiaK):

"si incepea sa ma tranteasca cu prize de lupte libere"
Nu putea accepta ca pierde laughing

Nu mai bagati in seama orice remarca de genul acesta (ca ai carnea moale, ca nu arati de parca ai face sport etc.), mai ales daca este evident ca respectivii nu au dreptate. Si din poza ta de profil se vede clar ca faci sport. Nu o sa inteleg niciodata expresia asta "carne moale".

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Cred ca il stiu, e un tip mai grasut? De fapt chiar gras, nu grasut.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, dar nu cred ca exista un singur antrenor de kickbox gras, care a terminat UNEFS si stie sa tranteasca oameni la pamant big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnastasiaK):

E ala cu barba din coltul ringului, nu? Din poza asta:
https://scontent.fotp3-3.fna.fbcdn.net/......1478_o.jpg

Si face de-astea:
https://scontent.fotp3-3.fna.fbcdn.net/......8288_o.jpg

| AnastasiaK a răspuns (pentru Cosmin86):

Nope, nu Catalin...si nu cred ca ar face vreodata unei femei ce-i face lui Man in poza aia. Le pune pe jos si pe fete, dar nu continua lupta la pamant. Nu merg la Ciprian Sora. E foarte buna sala si sunt foarte buni antrenorii, dar nu pentru fete...sau cel putin nu pentru cele care vor performanta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Aaa, ok.