| anonim_4396 a întrebat:

Fac sala de aproape 3 luni si vreau sa imi ziceti daca greutatile cu care am ajuns sa fac sunt prea mici pentru mine (am 1.75m si 70kg) : impins cu bara la piept 45kg, gantera la biceps 10 kg si spate helcometru 48.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu exista greutati prea mici sau prea mari, o greutate cu care poti face 8 repetari maxim e perfecta pentru muschi, nu conteaza cate kg are.

Din contra, uneori e mai bine sa mai scazi din greutati ca sa faci exercitiile corect si sa stimulezi ca lumea muschii.

| cristi1505 a răspuns:

Daca tu nu poti face mai mult de 12 repetari cu aceste greutati e perfect.Idea e sa nu poti face mai mult de 12 repetari.Trebuie sa faci cu o greutate care nu iti permite mai mult de 12 repetari.

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

E bine, si 3 luni de sala sa stii ca nu e asa de mult

| cristif a răspuns:

Nu conteaza greutatile, oglinda e cea care-ti arata progresul.