| deejayoo a întrebat:

Fotbal: daca un jucator isi scoate tricoul (spre exemplu daca inscrie un gol si se bucura)primeste cartonas galben? funda repede

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Cartonasul galben se acorda cand un jucator :
- se face vinovat de comportare nesportivă;
- își manifestă dezaprobarea față de o decizie prin vorbe sau gesturi;
- încalcă în mod persistent Legile Jocului (nu se specifică numărul și natura greșelilor, arbitrul urmând să identifice momentul potrivit de a aplica sancțiunea pentru acest motiv);
- întârzie reluarea jocului;
- nu respectă distanța prevăzută de regulament la executarea unei lovituri libere, o lovitură de la colț sau a unei aruncări de la margine;
- intră sau reintră pe teren fără permisiunea arbitrului;
- părăsește în mod voit, fără permisiunea arbitrului, terenul de joc (se admite o singură excepție, când jucătorul este accidentat).

cazul mentionat de tine se incadreaza la "comportare nesportiva".

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, obligatoriu primeste cartonas galben. Numai bine!

| Catalyn13Barcelona a răspuns:

Da, daca da gol si isi scoate tricoul nu neaparat sa se bucure mult, dar intr-adevar primeste cartonas galben. Ca Cristian Tanase in meciul cu Maccabi Haifa de pe National Arena: cand a dat gol, si-a dat tricoul jos si a primit cartonas galben.winking

| andrei733 a răspuns:

Da primeste

| Minnie a răspuns:

Intentionezi sa inscrii sau sa te dezbraci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dupa regulile noi. se cheama exchibitionism. nu e voie.

Răspuns utilizator avertizat
| Misulik a răspuns:

Da, primeste cartonas galben. happy