| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Cam cate calorii se ard la 500 de abdomene?

7 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Nu este o regula. Sunt mai multi factori de care trebuie sa tii cont :

- tipurile de abdomene pe care le faci
- viteza de executare
- ritmul
- respiratia
- cat de gros esti imbracata
- tipul somatic in care te incadrezi

Dar pentru ars calorii nu recomand abdomene. Chiar si cele scurte explozive sa zicem ca poate tonifiaza un pic insa doar abdomenul superior.
Daca vrei sa slabesti nu te gandi la abdomene, indiferent daca ai grasime pe abdomen.

Abdomenul se tonifiaza cel mai repede si mai bine prin alergat si sarit coarda.

| Cosmin86 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti fa cardio, NU exercitii de tip anaerob ( cum sunt abdomenele ).

P.S. : cu 500 de abdomene iti fortezi aiurea coloana, antrenament de copil mic...

| Ibrahimovic a răspuns:

Destule, daca faci 500 pe zi e bine!

| Robieski a răspuns:

Se ard vreo 5-10 la 3-4

| Adelin89 a răspuns:

Foarte multe dar iti fortezi corpul gigi muschi laughing

| FaraIdeiDeNume a răspuns (pentru Adelin89):

Multumeeesc, dar poate gigina, ca-s fata laughing.

| Adelin89 a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

laughing