| Anonim99876 a întrebat:

Heei TPU ma-m apucat sa trag de de niste haltere de 5 kg si fac zilnic cam 300 de ridicari. In cat timp o sa se vada rezultatele 'muschilor' la biceps?! Funda! Si mai fac si 50 de flotari + lovesc la sacul de box! happy

Răspuns Câştigător
| Pacquiao a răspuns:

Intr-o luna. 2 saptamani mi se pare prea putin timp.
Si de ce vrei sa faci doar la biceps?
Fai frate si tractiuni pentru spate(tii palmele orientate in fata)
Si pentru biceps ajuta mai mult sa faci tractiuni cu palmele orientate spre tine.
Ai putea sa combini greutatile cu tractiunile si ai avea rezultate mult mai bune.Gandeste-te ca la tractiuni ridici tot corpul, nu doar 5 Kg, si in plus dezvolta mai multe grupe de muschi.
Pentru abdomen-->https://www.google.ro/......https?/url
Pentru picioare->genoflexiuni
Vrei sa ai biceps ''mare'' si sa ai spate ''mic''?
Dezvolta tot corpul, nu doar anumiti muschi. :)

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu recomand badybeast si nu sta in 5kg ca se obisnuiesc muschi si nu cresc, trebuie sa faci pe 3 seturii, eu asa faceam 5, 7, 10, dar aveam badybeast, se gasesc gantere reglabile la dechalton la 160 ron, plys trebuie sa isi intaresti toti muschi nu doar mainile si pipeptul, picioarele, spatele etc si multa carne de pui, sa nu manci pielea aia

| Moonlight15 a răspuns:

De ce? Copil idiot de 50 de kg care are 20 in brat si crede ca are muschi. Ce vrei sa faci cu 300 de ridicari? Mai bine faci exercitii cu greutatea corpului.

| alin100 a răspuns:

Cu 300 de repetari nu vei face niciodat masa musculara, vei face anduranta.Pentru masa musculara trebuie sa iti alegi o greutate astfel inca sa poti face maxim 8 repetari, iar pentru forta trebuie sa faci maxim 5 repetari.Si de ce vrei sa faci numai biceps? Daca vrei un corp frumos trebuie sa lucrezi toate grupule musculare:spate, piept, brate, picioare, umeri. Spatele este cea mai importanta grupa de muschi.Si nu uita de alimentatie, sai ai 2 g proteina per kg si 3-4 g carbo per kg, si sa fii in surplus caloric, iar muschii adevarati se fac in ani de zile! Succes

| zeBraJaM a răspuns:

Se pare ca te-a enervat cineva tare de faci chestiilea astea rolling on the floor. daca faci asta in fiecare zii in vreo 2 saptamani o sa te miri si tu de ce ai acolo.

| Mihăiță_Razvan_1994 a răspuns:

Pai intr - un an se vad rezultatele si sa nu ai varsta cuprinsa intre 10 -15 ani pentru ca nu mai cresti... Sper ca te- am ajutat. Salut!