| IDoNotKnow a întrebat:

Hei all...Ce înseamnă offside? Cum trebuie să stea jucătorii ca să fie offside şi ce consecinţe determină?

Răspuns Câştigător
| MariusPapoi a răspuns:

In momentul pasei atacantul sa fie in spatele fundasilor ( mai aproape de poarta adversa) se penalizeaza cu lovitura libera indirecta.

2 răspunsuri:
| RC33 a răspuns:

Offside este un termen din fotbal, care desemnează o poziție neregulamentară de joc în terenul advers, constând în depășirea fără minge a ultimului jucător din echipa adversă, de către un fotbalist care, când este pus în posesia mingii, se găsește mai aproape de linia porții decât oricare din jucătorii din formația opusă, cu excepția portarului.

| pvladgabi a răspuns:

Http://adf.ly/E68Ps
Citeste aici!