| HoneyBunnie a întrebat:

Ce inseamna pentru voi fericirea? sau ce o determina?

Răspuns Câştigător
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Fericirea e un sentiment ce nu poate fi cumparat si nici castigat ca pe un trofeu. Fericit estia tunci cand stii c ai pentru c sa te bucuri in viata. Adica de ex cand stii c ai afcut c ti-ai propus in viata, cand ai pers care te iubesc in jurult tau, deci practic cand ai fericire in jurul tau esti fericitwinking

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Oare am fost vreodata fericita mai mult de 3 ore la rand?
La mine fericirea e facuta din franturi de timp.Se compune din bucurie, si lacrimi de bucurie.Restul e impinire, care nici macar nu e.

| CoquineNoire a răspuns:

De acord cu Butterfly928 si alexya,fericirea este de scurta durata,de ex atunci cand primim ceva ce ne'am dorit de multa vreme,suntem fericiti pe moment,insa ne mai dorim ceva, apoi altceva, niciodata nu suntem multumiti pe deplin de viata

| RockaruL a răspuns:

Uneori tristete, nu poti fi niciodata fericit daca nu stii ce inseamna tristetea.Esti fericit atunci cand ai prieteni, si simti iubirea. Fericirea inseamna ceva ce poate fii inlaturat usor, dar clipele de fericire sunt de neuitat...

| Butterfly928 a răspuns:

Fericirea nu poate fi exprimata prin cuvinte doar prin clipe. Clipele se aduna si formeaza cercul fericirii. Cand vine cate o tristete rupe cercul dar nu e o problema pentru ca cercul se va face la loc cum a fost si nimic nu il poate strica love struck.
P.S. : Zambeste mereu, capul sus si fara regrete.

| HoneyBunnie explică:

Pentru ca oamenii au o adapatare hedonica f rapida, mai ales ne adaptam la situatii si circumstante pozitive. Dar fericirea de lunga durata exista, cum nu? doar priveste in jur si o sa gasesti motive sa fi fericit!

| alexya_8105 a răspuns:

Fericirea nu apare neaparat cand le ai pe toate, fericit esti cand ti se intampla ceva ce ti-ai dorit enorm de mult :X te face fericit pe moment.nu exista fericire pe viata