| RalucaRallu15 a întrebat:

Heiwinking Am nevoie de niste sfaturi...
Pana acum 2 ani eu eram cam grasuta (aproape 60 de kg) iar apoi, cred ca m-am inaltat prea dintr-o data am slabit foarte mult (de vreun an ma mentin cam la 51-52 kg).
Dar cum am slabit pe burta mai am putina "grasime". Cum as putea sa scap de grasimea de pe burta, mai ales ca vine vara si in costum de baie se vede puțin urat? Ceva exerciții si asa, bineînțeles si ceva regim sau asa... oricewinking
Funda :*

3 răspunsuri:
| Anonima294737 a răspuns:

Ai putea sa faci abdomene dar nu multe pentru că o să te doară abdomenul Iar ca regim ai putea sa bei numai sucuri făcute acasă așa faci si detoxifiere si ești și mai sănătoasă. Succes

| Hateaf a răspuns:

Aveți o viață, frate.
Mâncați cat vă taie capul, dar fiți sănătoși.
NU anorexici!

| calinabz a răspuns:

Buna Raluca, nu este o mare teorie, dar ca sa eforturile tale sa fie optime, asta insemanand sala + alimentatie + cardio, trebuie sa ai putina rabdare si perseverenta. Depinde de tine cat de mult iti doresti acest lucru... poti ajunge sa ai un six-pack vizibil sau doar sa dai cateva kilograme jos. Uite aici un video exact pe aceasta tema - https://www.youtube.com/watch?v=cMkEishv07A