| anamaria82726 a întrebat:

Hei. Deci eu la alergare cumva am viteza destul de mare. Dar faza e că obosesc foarte repede..nu pot sa alerg asa mult pe cat ar trebui. Ce sa fac sa-mi dezvolt rezistenta? Gen am 1m65 si 57kg, pentru o fata e mult gen stiu ca e si de la cateva kg in plus, dar la asta lucrez dejalaughing))))

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Rezistenta se dezvolta daca o sa continui sa alergi. E atat de simplu. happy

O sa vezi cum de la saptamana la saptamana o sa obosesti mai greu, o sa rezisti mai mult, parca nu ti se va mai taia respiratia etc.

Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa faci cat mai multe antrenamente, preferabil zilnice.
Greutatea se va stabiliza in mod automat, nu trebuie sa faci cura speciala de slabire.

| dmz123 a răspuns:

Cu cat alergi mai mult cu atat rezistenta va creste iar greutatea se modifica cu sport si alimentatie sanatoasa, fara diete stricte.