| Stef29 a întrebat:

Salut tuturor am si eu o int:
Cum sa imi dezvolt rezistenta mai mult, defiecare data cand dau proba de viteza castig si nu am nici o problema thumbs up dar cand dau proba de rezistenta tot castig, iar dupa simt ca nu mai am aer destul si imina imi pulseaza foarte repede happy, cum sa scap de chestiile astea si sa am rezistenta mai buna?
PS:anul asta vreau sa castig un concurs ce cross pe sc cum sa plec de pe loc si cum sa alerg?

Răspuns Câştigător
| S7ukiGirl a răspuns:

Si eu is cam la fel.
Numai ca mie mi se face rau si-mi vine sa vomit.
Nu ma pricep prea mult la sanatate,dar iti recomand si eu sa verifici intai daca suefri de o boala sau ceva, desi cred ca te-au verificat deja daca mergi pe la concursuri.
Pentru ati mari rezistentapoti sari coarda
Nu e de ras.
Uita-te pe internet si vei vedea ca saritul corzii tonifiaza muschii, capeti mai multa rezistenta si este un exercitiu cardio(pentru inima) excelent.
Succes la concursuri!
Adune locu` 1~~~~~

3 răspunsuri:
| Ayra a răspuns:

Incearca sa alergi constant, marind distanta un pic cate un pic si controleaza-ti respiratia --> daca nu stii cum sa faci asta, du-te la o sala de fitness si te vor invata instructorii de acolo.

Cu toate astea, vezi daca nu cumva suferi de astm sau de insuficienta respiratorie (cum am eu) si cam orice ai face, nu iti poti mari rezistenta.

| MiK3L a răspuns:

Fa antrenament mult. Si respira regulat, sa nu obosesti repede.

| Abii a răspuns:

Numai prin perseverenta si practica!