| GanderMan a întrebat:

Hei lume,luni vreau sa incep sa ma duc la sala,dar nu asta e ideea.
Sunt ectomorf, si dupa cum bine stiti(cei care stiu...) sunt genul ala de persoana slaba, care nu se poate ingrasa.Desii mananc mult,nu pun grasime pe mine.

Intrebarile mele ar fi :
a. Sa incep sa iau Creatina / Proteine dupa prima luna de sala?
b. Este o diferenta intre Creatina si Proteine?(Stiu ca Proteinele,sunt hrana muschilor,iar Creatina retine apa,sau ceva de genul)
c. Cum ar trebui sa administrez Creatina sau Proteinele?
d. Ce ar trebui sa mananc? Eu unul mananc fructe in fiecare zi(kiwi,banane,mere,portocale, etc...)
e. De la ce firma ar trebui sa iau Creatina sau Proteine, deoarece nu vreau sa dau o gramada de bani pe ele(fiindca am 16 ani, deci nu am job), dar nici unele proaste?

Unele detalii despre mine :
a. Am 16 ani (17 ani ii fac in Aprilie 2015)
b. Am 1, 80 - 1, 82m
c. Am 60-64 KG (cam slabut, stiu)

Stiu ca unele intrebari sunt stupide, dar sunt puse pentru a intelege(eu sau tu) mai bine!
Nu am pus aceasta intrebare pentru a ma lauda ca o sa ma duc la sala.Aceasta intrebare este pusa cu scop informativ.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Doryan33Antonyo22 a răspuns:

Uita-te la videoclipul asta cred ca ajuta https://www.youtube.com/watch?v=bFIy-kNDSe8

| SiLaS a răspuns:

Eu unul nu recomand suplimente minorilor dar daca vrei sa faci ceva cu corpul tau trebuie sa iti pui la punct alimentatia. Fara alimentatie poti sa iei si mama suplimentelor deoarece nu o sa te ajute cu nimic in lipsa alimentelor.La asta nu te-ai gandit? Ai 4-5 mese pe zi? Iti calculezi raportul de proteine si carbohidrati pe care trebuie sa il consumi zilnic? Nu, voi doar cereti sfaturi despre suplimente.