| grofoiu a întrebat:

sunt ectomorf si fac sala de 1 sapt, mi-am comandat creatina monohidrata si impact whey de la myprotein ambele, si vreau sa va intreb cum sa le administrez?

2 răspunsuri:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Creatina in faza de incarcare se administreaza primele 10 zile cate 10 grame pe zi. 5grame dimineata si 5 grame inainte de antrenament cu 20min. Dupa aia se ia doar 5 grame inainte de antenament cu 20 min. Dupa ce ai terminat cu creatina se face o pauza de 2 saptamani dupa care se poate reveni din nou la ea.Proteina se administreaza in functie de antrenament si dieta. De obicei se administreaza 2 sau 3 masuri pe zi. Sau ca sa faci economie, dupa antrenament si inainte de culcare. Bineinteles ca la inceput o sa vizitezi WC mai des dar doar primele 4...5 zile.
Ca sa te ajut cauta pe youtube canalul Totul despre steroizi. Acolo gasesti tot ce vrei, exlicat foarte in detaliu si sunt si antrenamente foarte smechere

| togadam a răspuns:

Scrie pe produse adesea, depinde ce fel de creatina, cel mai bine sa ei inainte de sala cu 30 min si dupa sala, nu lua in zilele ce nu faci sala, faci pauza de o saptamana la fiecare 8 saptamani de administrare in caz ca faci 5-7 zile sala din saptamana.Proteinele,iti recomand proteine cu carbohidrati multi precum, Serious Mass de la optimumnutrition.com,administrare 2 scops/zi inainte de sala si inainte de culcare poti si 7 zile/saptamana, 365/an, asigurate ca te hidratezi in timpul zilei cat si la sala.Eu am folsoit gainere de la myprotein/imutant/optimumnutrition, myprotein -30% rezulatat, mutant mass-50%,on Serious Mass-100%,in materie de proteine nu recomand Myproteine, e ieftin dar si inutil aproape, am inecput sala cu 7 luni in urma cu Seriouss Mass am adaugat 12 kg in 4 luni 5 zile/sala+dieta 3000cal/ zilnic