| DanyPikachu a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor.
Saptamana viitoare dau proba la aruncarea mingii de oina...si nu pot arunca mai mult de 5 metri.Ce sa fac? sad nu vreau sa imi dea profa 6 doar pentru atata lucru...

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Antrenament. Este singura solutie. Sau mai intreab-o profa daca nu are si alternative ( sa alergi sau sa sari coarda, etc).

| luiza17 a răspuns:

Fa niste exercitii pentru brate cu ganterele! Exerseaza aruncarea cu o minge de oina in weekend-ul asta si o sa fie bine! Succes!

| Raoul_Craciun_1996 a răspuns:

Frate ai problema destul de grava privind aruncatul unei mingi...fiindca pana atunci nu ai timpul necesar sa mai faci ceva...eu te sfatuiesc ca pe viitor sa te mai antrenezi pe acasa.Te duci pe camp sau ma rog unde te poti duce sa nu spargi nimic si arunci cu pietre frate cat de departe potiwinking dar chiestia asta ar trebui facuta zilnicwinking
Dupa aia vezi ca arunci 40 m in plictisealawinking

| gicarul a răspuns:

Ok. Nu e o intrebare prea adecvata dar uite raspunsul.
1.ar trebui sa te antrenezi daca ai unde. cu orice de preferabil mai greu decat maingea de oina ca in momentul probei sa iti vina mai usor.
2. Ceri ajutorul unui prieten care crezi tu ca se pricepe si poate sa te ajute
3. Daca nu iese... e ora de sport zau asa! Orice ai face pune 10. am fete in clasa care arunca pe minus si nu glumesc! laughing

| AdinaTarbasanu2003 a răspuns:

Trebuie sa stai cu picioarele paralele si putin inclinata in spate, cu mingea de oina in mana lasata pe spate.Vei prinde mai mult elan si o vei putea arunca mai departe.Sp
er ca te-am ajutat!