| PaulDs a întrebat:

Intr-o luna am proba la aruncarea mingi de oina. Si pana acum nu reusesc sa arunc mai mult de 70 m si imi trebuie 80 m pt 10.
Ce muschi sa dezvolt pt a arunca mai tare/ cu putere mingea?

Răspuns Câştigător
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Ca sa iei 10 la aruncarea mingii de oina..Trebuie sa exersezi aruncarea pana bratele se obisnuiesc cu greutatea respectiva..Si vei ajunge sa arunci mai mult de 80. m. asa ca exerseaza pana arunci mai mult.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Muschii fesieri!

| 3amthinking a răspuns:

La aruncare cu oina e vorba doar de pozitia si de tehnica cu care arunci, nu iti trebuie muschi.