| Lorє๔คnค a întrebat:

Stiu ca e doar sportul, o materie la care unii dintre voi aveti10 curat si nu ati facut nimic pentru el... Dar la noi nu este asa.Acum cateva zile am avut proba de control la sport, si am o problema:Nu ma pricep la aruncarea mingii de Oina! Sunt stangace, diferita, stiu.Si nu stiu in ce pozitie sa stau ca sa arunc bine.

Deci, intrebarea mea este cum sa arunc bine mingea de Oina daca sunt stangace?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o problema destul de mare. incearca sa arunci cu stanga si daca nu iti iese baga si antreneza dreapta. pozitia nu prea conteza mai deloc. forta si precizia sunt esentiale