| Alexia20 a întrebat:

Hei TPU, am o problema, am 14 ani si fac kangoo jumps de vreo doua saptamani si de multe ori ma doare sub burta(ca si atunci cand alergi si te doare intr-o parte) doar ca in ambele parti.
Ce sa fac sa nu ma mai doara si e bine sa mai continui cu sportul asta?

2 răspunsuri:
| GgAnett a răspuns:

Fa incalzire de vreo 15 minute, mai lejer nu asa extrem ca si la antrenamentele de la kangoo jumps. Problema e ca nu esti obisnuita cu sportul sau ai zile in care o lasi mai moale. Fa zilnic miscare putin accelerata amcar vreo 15-20 de minute sau inaintea antrenametelor la kangoo, si o sa dispara durerea. In cazul in care nu dispare, apeleaza la un medic

Răspuns utilizator avertizat