| Myssteriusthanlife a întrebat:

atunci cand fac sport [kangoo jumps ] sau cand sar coarda si alergat ma doare splina in stanga sub coaste eu pana acum nu am m-ai facut sport si cum trebuie sa respir sa nu ma mai doara o sa treaca durerea dau funda

Răspuns Câştigător
| 7QA3 a răspuns:

Te fortezi. incearca sa iei o pauza de fiecare data cand simti durerea si sa diminuezi efortul. Daca insisti, ai putea cauza o ruptura de splina, prea complicata ca sa fie rezolvata fara interventie chirurgicala. In orice caz, cel mai sigur e sa consulti un doctor! Succes!

| Myssteriusthanlife explică (pentru 7QA3):

Ruptura de splina? o_o

| 7QA3 a răspuns (pentru Myssteriusthanlife):

Da, daca te fortezi foarte tare. Nu exagera cu efortul si consulta un medic. Nu-ti pot spune exact ce ai doar pe baza unor simptome scrise aici happy. Nu vreau nici sa te alarmez, dar nici sa crezi ca e ceva trecator.