| ClaraLove a întrebat:

As vrea sa particip la jocurile olimpice 2016 dar pana atunci trebuie sa gasesc un sport la care sa ma antrenez.Ce sport imi sugerati dintre:spada,natatie,canoe,gimnastica feminina,haltere,jufo, tenis?

15 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Depinde cati ani ai sunt unele sporturi de care te poti apuca doar pe la 8-10 ani cum ar fi gimnastica.
Sunt foarte multe sporturi din care sa alegi, gandeste-te la unu care iti face si placere sa il practiciastfel performantele tale vror fi si mai ridicate.
Succes!

| YONTU a răspuns:

Gimnastica Feminina... E cea mai simpla la fete, dar la celelalte sporturi nu cred ca te vei descurca la fel de binesad cum o sa te descurci la Gimnastica!

| Mihaitzz a răspuns:

Daca noi suntem in 2012, si vrei sa te apuci de un sport, iar in 2016 vrei sa participi la jocurile olimpice, inseamna ca ori ai pus intrebarea la bascalie, ori esti incostienta...As mai avea multe de zis, dar ar trebui sa iti dai tu seama happy

| Incarcare a răspuns:

Imi pare rau sa te anunt, dar din cate stiu eu Jocuriile Olimpice se vor desfasura din nou dupa 40 si ceva de ani.

| annaZz a răspuns (pentru Incarcare):

rolling on the floor laughing hai ca asta a fost buna! Sa ghicesc : ai raspuns si tu ca sa te aflii in treaba? Dupa 4 ani, nu 40... laughing o portie buna de ras de dimineata... esti tare!

| annaZz a răspuns:

Vrei sa faci o asemenea performanta in doar 4 ani, pemtro Jocurile Olimpice? Si plus de asta nici nu stii ce sport? Pentru gimnastica, ca sa ajungi la J.O. iti trebuie ani de antrenament, si cum ai 12 ani, nu e posibil. Haltere pentru o fata, clar nu. Raman celelalte dar nu cred ca ai sanse atat de mari, scuza-ma ca iti spun, nu vreau sa te descurajez, dar... Ia-o usor... Dar totusi, succes!

| wallent1n a răspuns:

Depinde de formatul tau...inaltime, greutate, anvergura.

| ClaraLove explică (pentru wallent1n):

Am 12 ani, 48 kg, 1, 70 inaltime.

| wallent1n a răspuns (pentru ClaraLove):

Inaltimea ta poate sa iti fie un dezavantaj in unele spurturi, dar tot odata un avantaj in alte sporturi...

| ClaraLove explică (pentru wallent1n):

In ce sporturi am avantaje?

| wallent1n a răspuns (pentru ClaraLove):

Primul la care m-am gandit este Skiful...dar nu stiu daca ai la tine in oras asa ceva?

| wallent1n a răspuns (pentru ClaraLove):

Dupa aia urmeaza kaiacul si canoea...si la canoe ai un mic avantaj ca, Canoe feminin se practica doar de 2 ani, si o sa ai mai putine concurente decat la alte sporturi si in plus inaltimea ta iti este un avantaj la probele de tip Fond.

| NiciUnNumeNuEraDisponibil a răspuns:

-haltere in nici un caz
-gimnastica e usoara dar 4 ani de antrenament nu iti sunt suficienti, trebuia sa te fi antrenat de mica.
-canoe, este foarte solicitant, si ca si halterele iti dezvolta foarte mult partea de sus.
-deci cea mai buna alegere ar fi judo( dar ai fi plina de vanatai tot timpul) tenis sau natatie, la amandoua trebuie sa te antrenezi din greu.
Dar poate in 2016 vom participla si cu alte sporturi cum ar fi atletism

| Low123 a răspuns:

Eu zic ca cea mai buna varianta este atletismul, daca te antrenezi din greu ai sanse si este un sport care poti sa-l faci si in afara antrenamentelorwinking

| Marius_George_1996 a răspuns:

Scrima,inot,volei,badminton sporturi usoare pentru o fata mult noroc