| Afsdghvcs a întrebat:

Hei TPU, e bine daca înlocuiesc dulciurile cu batoane proteice, nu și mâncare, vreau sa zic daca la 3 luni de sala e bine sa le iau?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba l pe medic, noi nu stim.

| CatalinB11 a răspuns:

Niciun supliment alimentar nu poate inlocui o dieta complexa, sanatoasa. Desigur, batoanele proteice au anumite beneficii, in comparatie cu dulciurile. Cauta sa iti iei proteine din surse naturale precum oleaginoasele: nuci, alune, seminte de tot felul. De altfel, spirulina este un supliment alimentar cu o mare cantitate de proteine per suta de grame. Bafta!