| Kleb a întrebat:

Are ceva daca iau batoane proteice la 15 ani? Nu fac sala, vreau doar sa mai pun cateva kilograme pe mine, sunt cam slab

Răspuns Câştigător
| Gabriel2424 a răspuns:

Nu, nu se va intampla nimic, pentru a pune masa musculara ai nevoie de o dieta personalizata, cu oua fierte, nuci, peste, piept de pui, cartofi fierti, mazare, linte o gramada de alimente pline de fibre, iti trebuie si mai multe mese pe zi, gen 5-6, dar poti vb cu un nutritionist despre nevoile tale, de ce vitamine ai nevoie, ce intolerante ai, astea ar fi variantele, toate suplimentele astea au rolul de suplimenta alimentatia, nu de a îi tine locul si sala te poate ajuta sau un sport ce implica munca fizica, succes.

| Kleb explică (pentru Gabriel2424):

Am inteles, multumesc

8 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

N-are nimic, dar dai banii degeaba pe ele.

| Kleb explică (pentru aXy99):

Nu sunt degeaba, ajuta la dezvoltarea masei musculare

| aXy99 a răspuns (pentru Kleb):

Ajuta pe naiba. Habar n-ai despre ce vorbesti. Orice proteina ajuta la dezvoltarea masei musculare atata timp cat musculatura este STIMULATA. Daca stai acasa si freci pruna si mananci bogat in proteine nu vei creste in masa. Nici nu iti vor face bine proteinele in exces.

| Kleb explică (pentru aXy99):

laughing Am zis ca nu merg la sala, asta nu inseamna ca stau degeaba...Fac fotbal...

| aXy99 a răspuns (pentru Kleb):

Wow, iti dai seama! Faci cardio! Deci ai si mai putina masa musculara.

| Kleb explică (pentru aXy99):

Omule, ai fost vreodata la un club de fotbal? Ridicam si greutati acolo, 30 de minute pe zi dar tot nu e ca sala...mai bine las-o balta

| aXy99 a răspuns (pentru Kleb):

Nu am fost, depinde ce greutati ridici. Poti sa faci muschi daca te antrenezi 30 de minute, dar trebuie sa fie foarte intens antrenamentul, iar greutatile potrivite. Si sa mananci mult. Foarte mult.