| Gabriela_3094 a întrebat:

:* Stie cineva ceva despre Festivalul Juvenil de Handbal Feminin juniori? [ funditahee hee ]

1 răspuns:
| Satango a răspuns:

PROGRAMUL FESTIVALULUI

Joi, 28 iunie
20.00: sedinta tehnica, in sala de conferinte a Directiei Judetene pentru Sport si Tineret Maramures;

Vineri, 29 iunie
8.00 - 8.20: festivitatea de deschidere a Festivalului Handbalului Juvenil, in Sala polivalenta; sedinta foto;
9.00 - 19.00: jocuri
20.00: intalnirea oficialilor cluburilor participante la sediul CS eXtrem, pentru dezbateri pe temele "Optimizarea selectiei la nivelul copiilor si juniorilor in handbal" si "Relatia cluburi sportive - autoritati locale";

Sambata, 30 iunie
8.00 - 17.30: jocuri;
19.00: parada sportivilor, pe traseul Primaria Baia Mare - Sala Polivalenta;
20.00: discoteca sportivilor;

Duminica, 1 iulie
8.00 - 12.00: jocuri de clasament;
8.00: finala feminina, categoria 1999-2000, in Sala Polivalenta;
9.00: finala masculina, categoria 1999-2000, in Sala Polivalenta;
10.00: minihandbal in Sala polivalenta;
11.00: finala feminina, categoria 1998-1999, in Sala polivalenta;
12.00: maxihandbal in Sala Polivalenta;
13.00: finala masculina, categoria 1998-1999, in Sala polivalenta;
14.00: festivitatea de premiere in Sala polivalenta.

Organizatorul festivalului este Clubul Sportiv eXtrem Baia Mare, in colaborare cu Primaria Baia Mare si Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Maramures.

Grupul de presa eMaramures este partener media al evenimentului

Bafta!