| adela2012 a întrebat:

Stiti cumva locuri prin Bucuresti unde se poate juca tenis de camp? Dar la un pret mai rezonabil, deoarece am cautat si eu si majoritatea cer pe ora de la 80 de lei in sus. Sau daca se pot face abonamente. Ori un club ceva.

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Da. Gasesti cu 30-35 de lei pe ora la club AMG (15 minute de mers de la statia de metrou Preciziei), club Tei (15 minute de mers de la statia de metrou Aurel Vlaicu). De asemenea, mai este un club pe la Politehnica, nu stiu exact locatia sau numele, mai este unul in parcul Herastrau si mai sunt terenuri si la Federatia Romana de Tenis, tot cu 35 de lei. In toate aceste zone, suprafata este zgura, mai putin la FRT, unde gasesti si terenuri de hard sau ciment. De asemenea, mai sunt parcuri unde se poate juca gratis. Stiu cateva terenuri in Titan, langa policlinica si langa biserica, insa acolo trebuie sa vii cu fileu de acasa. Pe langa toate astea, poti cauta pe google alte terenuri prin Bucuresti, cu siguranta sunt.