| iosif8 a întrebat:

Heii.dece nu se mai preda oina in scoli? funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun... deci chiar am ajuns să avem români în România care să nu ştie ce e oina. Te lasă fără cuvinte halul în care s-a ajuns...

| iosif8 explică (pentru anonim_4396):

Nici eu nu stiam ce e dar cand am auzit m-am documentat foarte mult

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand s-a predat? Si oricum, se preda vreun sport in scoli?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa vrea Basescu.

| Mikhtarian a răspuns:

Probabil exercita prea mult spatele.

| Diavolcata a răspuns:

Oina? Ce e aia?

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Depinde... in unele scoli se preda. De exemplu, la mine, in Brasov, dam proba din ea si e super nasol ca trebuie sa aruncam multi metri. Ramane la latitudinea fiecarei scoli sa hotarasca ce sporturi preda si ce sporturi nu preda. Nu vezi ca unii nici nu stiu ce e aia? laughing Pentru toata lumea, mingea de oina se mai numeste minge medicinala.