| strofloceala a întrebat:

Help! pentru toti cei care au habar (macar putin) de karate shotokan:nu de mult mi-am pus aparat dentar fix si intrebarea vine in felu urmator:mai poti sa iti pui proteza aia peste (CACI NU TE LASA LA KUMITE FARA PROTEZA)? se intampla ceva cu aparatu? va rog...

Răspuns Câştigător
| KamiM a răspuns:

Nu stiu despre tine dar la noi la antrenament nu folosim niciodata proteza. Numai la box se foloseste aia insa sensei ne-a explicat ca pentru karate nu este nevoie de asa ceva din moment ce loviturile sunt mult mai controlate. Oricum nu vad de ce nu ai putea purta proteza din moment ce proteza o pui intre dinti si aparatul denar este pe dinti. S-ar putea totusi sa te incomodeze. Daca nu vrei sa o porti cere-i parnerului tau sa nu loveasca la cap. Succes!

1 răspuns:
| DanAmarandei a răspuns:

Eu sunt de parere ca trebuie sa porti protectia. Daca nu mai intra cea pe care o ai peste brackets, incearca o dimensiune mai mare, iar daca nu intra nici aia, iti poti face una pe comanda! Poti sa-mi dai un mesaj privat daca iti trebuie.