| joe2011 a întrebat:

Hey:am gasit un salam vegetal din soia, ii zice baton parca, si contine proteine vegetale, ma gandeam daca poate inlocui proteinele(ca pastile sau chestii din astea)?//

2 răspunsuri:
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Proteinele nu sunt substante artificiale, le gasesti in oua, carne, lapte si branza.Praful de proteine se extrage din lapte si nu e nociv.
Oricum nu poti manca numai salam cu soia trebuie sa le iei si din alte parti.
Dar daca vrei sa faci muschi nu iti recomand soia ca are estrogen care e hormon de femei si faci muschi mai greu.

| crististeaua a răspuns:

Nuuuuu