| Aly_9916 a întrebat:

Hey neataaaaaaa auziti de la un timp m-am apucat de baschet.cosu din cate am auzit are in jur de 2 metri eu am 1.80, pot sa ajung sa ating plasa dar chestia e ca vreau si eu sa dau un slam dunk straight face si nu reusesc cum sa fac sa sar mai sus sau alte metode...

3 răspunsuri:
| jordan210cm a răspuns:

Cum sa aiba cosul in jur de 2 metri, asta ar insemna sa dai slam din picioare.Cosul e pus la o inaltime standard de 3, 05 m asta in caz ca joci profesionist, daca nu poti sa il cobori la inaltimi mici si sa practici tehnici de slam.

| Aly_9916 explică:

Nu este un cos asa simplu din parca... si chiar asa am auzit. ca au astea din parkuri nu din joc din asta profesional

| Thrimbor a răspuns:

Mdaa...cauta pe you tube Pylometric exercises for juming